cie odszkodowania oznacza świadczenie, które należy się osobie poszkodowanej za wyrządzenie szkody od podmiotu prawa cywilnego. O odszkodowanie może więc ubiegać się osoba, która doznała jakiegoś uszczerbku na skutek wypadku w pracy. Wywalczeniem odszkodowania dla osoby pokrzywdzonej zajmuje się prawnik, oferujący świadczenie pomocy prawnej klientom. Osobie poszkodowanej na skutek wypadku w pracy przysługuje odszkodowanie za wyrządzone krzywdy majątkowe, zadośćuczynienie za wyrządzone krzywdy niematerialne czy chociażby zwrot kosztów opieki sprawowanej przez osoby trzecie. Sprawy związane z wywalczaniem odszkodowania wymagają zebrania wielu dokumentów, które potwierdzają doznane krzywdy osoby poszkodowanej w wypadku. Kancelaria prawna pomaga w odzyskaniu jak najwyższego odszkodowania dla osoby poszkodowanej po wypadku w pracy.
Sprawy cywilne
Prawnik może oferować świadczenie swoich usług prawnych dla klientów indywidualnych oraz dla przedsiębiorców w ramach wielu gałęzi prawa. Kancelaria prawna może zajmować się sprawami cywilnymi, które są regulowane przez dział prawa cywilnego. Świadczenie pomocy w sprawach cywilnych obejmuje przede wszystkim udzielanie porad prawnych klientom, reprezentowanie interesu klienta w negocjacjach, reprezentowanie klienta w sprawach sądowych, a także sporządzanie umów cywilnoprawnych. Samo prawo cywilne stanowi bardzo szeroką dziedzinę prawną, dlatego też zakres pomocy prawnej udzielanej w sprawach cywilnych nie jest jasno określony. Reprezentowanie klientów w sprawach sądowych w ramach prawa cywilnego może dotyczyć takich kwestii, jak rozwód, podział majątku, zachowek, odszkodowanie czy zadośćuczynienie. Zakres usług prawnych dotyczących prawa cywilnego jest bardzo szeroki, dlatego też klienci korzystają z usług prawnika w wielu różnych sytuacjach. Kancelaria prawna zapewnia udzielnie kompleksowej pomocy prawnej.
Obsługa prawna przedsiębiorstw
Kancelaria prawna może świadczyć usługi prawne, które dotyczą klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Jedną z usług, którą oferuje prawnik, jest stała obsługa prawna firm i przedsiębiorstw. Skorzystanie ze stałej obsługi prawnej może przynieść przedsiębiorcy wiele korzyści, takich jak posiadanie profesjonalnej pomocy prawnej świadczonej przez radcę prawnego. Stała współpraca z kancelarią prawną pozwala przedsiębiorcy na zaoszczędzenie czasu, a często także pieniędzy, ponieważ przy załatwianiu każdej sprawy prawnej przedsiębiorca nie musi szukać prawnika ani ustalać szczegółów dotyczących usługi prawnej. Koszt za stałą obsługę prawną firmy jest zależny od wielu czynników, dlatego jest ustalany indywidualnie w porozumieniu z przedsiębiorcą, który korzysta z takiej usługi. Przykładowe usługi, które wchodzą w zakres stałej obsługi prawnej, obejmują takie kwestie, jak sporządzanie umów, branie udziału w negocjacjach czy chociażby sporządzanie ugód. Ze stałej obsługi prawnej korzysta wiele różnych firm.
Na czym polega aplikacja radcowska
Radca prawny, żeby mógł wykonywać swój zawód, musi ukończyć magisterskie studia prawnicze oraz odbyć odpowiednią aplikację prawną. Aplikacja radcowska powinna trwać trzy lata. Podczas trwania aplikacji radcowskiej kandydat zapoznaje się z tym, jak wygląda praca jako radca prawny. Aplikację radcowską prowadzą okręgowe izby radców prawnych, sam nabór kandydatów na aplikację odbywa się za pomocą specjalnego testu pisemnego. Każda osoba, która chce zostać radcą prawnym, musi odbyć odpowiednią aplikację, która przygotowuje aplikanta do samodzielnego wykonywania zawodu. Sama aplikacja radcowska kończy się państwowym egzaminem, po którego zdaniu kandydat może pełnić zawód radcy prawnego, jeśli tylko zostanie wpisany na listę radców prawnych. Ponadto radca prawny musi złożyć odpowiednie ślubowanie po zdaniu egzaminu. Podczas trwania aplikacji radcowskiej kandydat jest już uprawniony do wykonywania części obowiązków należących do radcy prawnego, jak chociażby do sporządzania i podpisywania pism procesowych. Praca jako prawnik wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji, dzięki którym możliwe jest świadczenie usług klientom.