ądową. Jednak niewiele osób wie, ze takie rozprawy wcale nie muszą ciągnąć się długimi latami, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprawy, które są dość jasne i przejrzyste, a do sądu należy jedynie wydanie wyroku i jego egzekucja. Sporo osób boi się kosztów sądowych, które trzeba przyznać, ze potrafią być dość dotkliwe. Do tego jeszcze koszty obrońcy i już robi się niemała kwota, którą trzeba zapłacić.
Na szczęście kiedy wygrywamy sprawę sąd najczęściej obarcza kosztami pozwanego lub przegranego w sprawie, jednak nie to regułą i trzeba się przygotować na pokrycie tychże kosztów. Istnieje też możliwość zaskarżenia wyroku do sądu drugiej instancji co pozwala również na zaskarżenie kwoty kosztów sądowych.
Aplikacja- definicja aplikacji po studiach prawniczych
Aplikacja ? praktyka absolwenta studiów prawniczych, mająca na celu przygotować go do wykonywania poszczególnych zawodów prawniczych. Praktyka ta odbywa się w miejscach i w czasie określonym szczegółowymi przepisami i kończy się zdaniem stosownego egzaminu państwowego.
Celem aplikacji jest przygotowanie aplikanta do należytego i samodzielnego wykonywania zawodu.
Aplikant do zawodów prawniczych musi być nieskazitelnego charakteru, korzystać z pełni praw publicznych, mieć ukończone z tytułem magistra wyższe studia prawnicze polskie albo zagraniczne uznawane w Polsce. Na aplikację przyjmuje się osoby, które złożyły egzamin konkursowy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_(prawo)
Prawnicze kontakty interpersonalne
Praca jako adwokat to przede wszystkim kontakt z ludźmi, nie tylko klientami, ale także osobami zatrudnionymi w różnych instytucjach, nie tylko tych państwowych. Dlatego dobry adwokat powinien mieć bardzo duże zdolności interpersonalne, może to ważyć nawet na jego skuteczności w wygrywaniu kolejnych spraw.
Co do kontaktów z klientami to zazwyczaj są to spotkania w cztery oczy, sam na sam z klientem. Do tego jeszcze stres związany z samą naturą pracy oraz walka o racje sowich klientów w sądzie podczas rozprawy wymagają dużej odporności na stres.