ostępowania i wyciśnięcia z wizyty u prawnika jak najwięcej. Skoro płacimy za godzinę, a czas prawnika wyceniany jest bardzo, bardzo wysoko, to przecież lepiej jest pójść na spotkanie z gotową rozmową, z dokumentami i zaoszczędzić na czasie. Pozostały czas, który będziemy mieli do dyspozycji można przeznaczyć chociażby na zadawanie pytań i wnikliwe zapoznanie się z fachową opinią prawnika na dany temat.
Prawo – jak dołączyć do zawodu?
Kto może zostać prawnikiem, jak dołączyć do zawodu, który w opinii wielu jest najlepszym kierunkiem rozwoju, jaki może obrać każdy młody człowiek? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Trzeba mieć na uwadze fakt coraz większej konkurencji na rynku i coraz większych wymagań stawianych młodym osobom, które chcą zostać prawnikami właśnie. Wszystko to sprawia, że prawo jest dziedziną bardzo rozległą, która po prostu jest skomplikowana. Dostanie się na studia jest okupowane wielogodzinną nauką, analizą przeróżnych dokumentów i ustaw. Z kolei po studiach dróg rozwoju jest bardzo dużo. To właśnie podkreślają młodzi prawnicy – mają oni szansę podążania różnymi drogami i wybierania takich rodzajów prac, które będą ich w stu procentach satysfakcjonowały.
Polskie prawo po 1989 roku
Transformacja ustrojowa w Polsce spowodowała ogromne zmiany w naszym systemie prawnym. Wydaje się to bardzo oczywiste, że po zmianach na przełomie 1989 roku trzeba było w prawie zmienić wiele. I tak zmieniano – przez lata dostosowywano polskie prawo do europejskich standardów. Wprowadzono między innymi nową konstytucję – ustawę zasadniczą, która miała ogromny wpływ na działanie różnego rodzaju podmiotów polskiego prawa. Lata dziewięćdziesiąte były kluczowe w powstawaniu nowego systemu prawnego i nowych ustaw, które po latach niestety okazywały się czasami wadliwe i w późniejszych czasach trzeba było je poprawiać. Polskie prawo niewątpliwie powstawało w bardzo nietypowych okolicznościach w porównaniu do krajów zachodnich.